Sklep z rękodziełem wykonanym przez osoby z niepełnosprawnością pracujące w Fundacji Leny Grochowskiej
do kasy suma: 0,00 zł

Stefan Bancerz

Skończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lublinie jako Introligator, Liceum Ogólnokształcące w Lublinie oraz Studium Ekonomiczne w Lublinie. Brał także udział w kursie florystycznym w stowarzyszeniu ósmy kolor Tęczy w Radzyniu Podlaskim, oraz kursie komputerowym organizowanym przez PCPR w Radzyniu Podlaskim. Lubi jazdę na rowerze i spacery. W wolnym czasie rysuje karykatury, rozwiązuje krzyżówki panoramiczne i czyta biografie znanych osób. Bardzo lubi zwiedzać Polskę i w miarę możliwości inne kraje.

Do jego życia wkradła się choroba - pourazowa padaczka, która nie tylko osłabiła jego zdrowie, ale także skutkowała problemami ze wzrokiem - bardzo słabo widzi prawym okiem, w lewym ma zawężone pole widzenia. 

Pomimo tych trudności, Stefan odnajduje siłę i radość w naszej Fundacji Leny Grochowskiej. Praca w tym miejscu jest jego pierwszą pracą. Choć wzrok często go zawodzi, dłonie Stefana przemawiają za niego. Zaskakująco delikatne i utalentowane, tworzą niesamowite dzieła z ceramiki. To dzięki nim, zastygłym w glinie, Stefan odnajduje sposób na wyrażenie swoich emocji, pragnienia bycia pięknym pomimo przeciwności. Jego ceramika emanuje siłą i delikatnością jednocześnie, a jego twórczość wzrusza i porusza serca. Stefan stawia czoła przeciwnościom, odnajduje w sobie siłę, aby przezwyciężać własne ograniczenia. 

Jego choroba nie definiuje go jako człowieka. Jest twórcą, artystą, wrażliwym duchem, który odnalazł swoje miejsce w świecie ceramiki, w naszej Fundacji.

Stefan Bancerz

Świeca sojowa stare złoto Świeca sojowa stare złoto
Cena: 85,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl