Sklep z rękodziełem wykonanym przez osoby z niepełnosprawnością pracujące w Fundacji Leny Grochowskiej
do kasy suma: 0,00 zł
Warsztaty rękodzielnicze

Warsztaty realizowane w pracowniach Fundacji Leny Grochowskiej, współprowadzone są przez osoby z niepełnosprawnością.

Taka forma warsztatów uświadamia, oswaja i uczy uczestników właściwych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami. Bezpośredni kontakt z naszymi wyjątkowymi pracownikami pomaga w kształtowaniu osobowości młodych ludzi, uczy empatii i zrozumienia wobec odmienności drugiego człowieka. Dodatkowo w przypadku najmłodszych to doskonała droga do tego, aby swój wolny czas spędzać aktywnie, ucząc się poprzez wspaniałą zabawę.

Jakie korzyści płyną z udziału w naszych warsztatach?

• Rozwijają umiejętności manualne

• Rozbudzają zainteresowania twórcze

• Pobudzają kreatywność oraz pewność siebie

• Rozwijają postawę szacunku i empatii wobec drugiego człowieka

• To zajęcia praktyczne z elementami teorii

• Prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, są świetnym źródłem wiedzy

• To doskonała forma integracji dla pracowników i uczniów

• Mogą stać się nową pasją, która daje mnóstwo radości i zadowolenia

 

Warsztaty Siedlcach
Warsztaty filmowe

 

Szczegółowy opis warsztatów:

Warsztaty ceramiczne

Na każdych zajęciach własnoręcznie wykonasz pracę z profesjonalnej masy. Od praktycznych kubków po rzeźby własnego projektu. Warsztaty ceramiczne to znakomity trening umiejętności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Praca z gliną uczy cierpliwości, rozwija koncentrację i wspomaga pracę małej motoryki.

Pierwsze uczestnictwo w warsztatach to najczęściej pierwsze świadome doświadczenie pracy z gliną. Uczestnicy otrzymują glinę oraz narzędzia do pracy. Nikt nie narzuca pomysłu, rolą instruktorów jest pomoc w zrealizowaniu każdej wizji uczestnika. Do wyboru są również warianty tematyczne, które w programie zakładają stworzenie konkretnego przedmiotu z o charakterze ceramiki użytecznej typu kubek, talerz, miska bądź przedmioty typowo dekoracyjne takie jak świecznik, ozdoby świąteczne czy magnesy. Prace stworzone na warsztatach schną od kilku do kilkunastu dni. Po tym czasie są przez nas wypalane na tzw. biskwit i gotowe do odbioru.

Dla kogo? Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci (7+ lat)
Czas trwania: 1,5 godziny
Lokalizacje: Warszawa, Siedlce, Łochów, Gdańsk

Warsztaty piekarniczo - cukiernicze

WYPIEK CHLEBA
Warsztaty z wypieku chleba to możliwość stworzenia od podstaw swojego własnego bochenka. Począwszy od wykonania zaczynu, wygniatania i wyrastania ciasta oraz formowania. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się również, czym jest zakwas i jak go stworzyć. Chleb wypiekany jest na miejscu w tradycyjnym piecu opalanym drewnem.

Dla kogo? Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci (7+ lat)
Czas trwania: 1,5 – 2 godziny
Lokalizacje: Warszawa, Łochów

WYPIEK CIASTEK, DROŻDŻÓWEK LUB PIERNICZKÓW
To proste warsztaty realizowane z myślą o najmłodszych uczestnikach. Podczas warsztatów uczestnicy ćwiczą swoje palce ugniatając, wałkując i wykrawając kawałki ciasta, tworząc z tego pyszne maślane ciastka, pierniki lub drożdżówki z sezonowymi owocami i kruszonką. Wszystkie wytworzone smakołyki dzieci zabierają ze sobą.

Dla kogo? Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci (7+ lat)
Czas trwania: 1 godzina
Lokalizacje: Warszawa, Łochów

Warsztaty ceramiczne
Warsztaty ceramiczne
Warsztaty cukiernicze
Warsztaty cukiernicze

Warsztaty tkackie

Pracownia TKACZ oferuje formę warsztatu dla zorganizowanych grup polegająca na wyplataniu makram i ozdób z bawełnianego sznurka oraz przy pomocy szydełka. W zależności od wieku i umiejętności uczestników dobierany jest odpowiedni program warsztatów. Uczestnicy mogą stworzyć ciekawe dekoracje na ścianę i nie tylko – może to być wiszący kwietnik, podkładka pod kubek czy zakładka do książki. Wyplatanie to technika wymagająca cierpliwości i skupienia, dlatego jest świetnym sposobem na stres i oderwanie myśli od codziennych obowiązków.

Dla kogo? Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci (8+ lat)
Czas trwania: 1,5 – 2 godziny
Lokalizacja: Łochów

Warsztaty malarskie

Malowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także czynność, która niesie ze sobą wiele korzyści dla rozwoju. Podczas zajęć będziesz tworzyć z użyciem różnych technik oraz narzędzi malarskich i rysunkowych. Warsztaty malarskie to nauka bezpiecznego wyrażania siebie i uczuć poprzez sztukę i możliwość kreatywnego przedstawiania rzeczywistości. Nauczysz się także stosowania perspektywy i światłocienia czy odpowiedniej kompozycji w obrazach.

Dla kogo? Zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci (7+ lat)
Czas trwania: 1,5 godziny
Lokalizacje: Siedlce, Łochów, Gdańsk

Warsztaty tkackie
Warsztaty tkackie
Warsztaty malarskie
Warsztaty malarskie

 

Jeśli zainteresowała Cię oferta Naszych warsztatów skontaktuj się z wybranym oddziałem Fundacji, by uzyskać informację o dostępnych terminach warsztatów!

Koszt jednorazowego udziału w warsztatach to 60-70 zł/os. w zależności od rodzaju warsztatu. 

 

Zaoszczędź nawet 50% kupując karnet na warsztaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl