Sklep z rękodziełem wykonanym przez osoby z niepełnosprawnością pracujące w Fundacji Leny Grochowskiej
do kasy suma: 0,00 zł
Warsztaty rękodzielnicze

Warsztaty realizowane w pracowniach Fundacji Leny Grochowskiej, współprowadzone są przez osoby z niepełnosprawnością.

Taka forma warsztatów uświadamia, oswaja i uczy dzieci właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Bezpośredni kontakt z naszymi wyjątkowymi pracownikami pomaga w kształtowaniu osobowości młodych ludzi, uczy empatii i zrozumienia wobec odmienności drugiego człowieka.

Rozbudzanie w dzieciach zainteresowania twórczością jest dobrą drogą do tego,
aby swój wolny czas spędzały aktywnie, ucząc się poprzez wspaniałą zabawę.

Dlaczego warto z nich skorzystać?

• Rozwijają umiejętności manualne

• Rozbudzają w dzieciach zainteresowania twórcze

• Pobudzają kreatywność oraz pewność siebie

• Rozwijają postawę szacunku i empatii wobec drugiego człowieka

• To zajęcia praktyczne z elementami teorii

• Prowadzone przez profesjonalnych instruktorów

Warsztaty Siedlcach
Warsztaty filmowe

 

Szczegółowy opis warsztatów:

Warsztaty ceramiczne

Na każdych zajęciach własnoręcznie wykonasz pracę z profesjonalnej masy. Od praktycznych kubków po rzeźby własnego projektu. Warsztaty ceramiczne to znakomity trening umiejętności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Praca z gliną uczy cierpliwości, rozwija koncentrację i wspomaga pracę małej motoryki.

Pierwsze uczestnictwo w warsztatach to najczęściej pierwsze świadome doświadczenie pracy z gliną. Uczestnicy otrzymują glinę oraz narzędzia do pracy. Nikt nie narzuca pomysłu, rolą instruktorów jest pomoc w zrealizowaniu każdej wizji uczestnika. Do wyboru są również warianty tematyczne, które w programie zakładają stworzenie konkretnego przedmiotu z o charakterze ceramiki użytecznej typu kubek, talerz, miska bądź przedmioty typowo dekoracyjne takie jak świecznik, ozdoby świąteczne czy magnesy. Prace stworzone na warsztatach schną od kilku do kilkunastu dni. Po tym czasie są przez nas wypalane na tzw. biskwit i gotowe do odbioru.

Wiek: 3+
Czas trwania: 1,5 godziny

Warsztaty piekarniczo - cukiernicze

WYPIEK CHLEBA
Warsztaty z wypieku chleba to możliwość stworzenia od podstaw swojego własnego bochenka. Począwszy od wykonania zaczynu, wygniatania i wyrastania ciasta oraz formowania. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się również, czym jest zakwas i jak go stworzyć. Chleb wypiekany jest na miejscu w tradycyjnym piecu opalanym drewnem.

Wiek: 8+
Czas trwania: 1,5 – 2 godziny

WYPIEK CIASTEK, DROŻDŻÓWEK LUB PIERNICZKÓW
To proste warsztaty realizowane z myślą o najmłodszych uczestnikach. Podczas warsztatów uczestnicy ćwiczą swoje palce ugniatając, wałkując i wykrawając kawałki ciasta, tworząc z tego pyszne maślane ciastka, pierniki lub drożdżówki z sezonowymi owocami i kruszonką. Wszystkie wytworzone smakołyki dzieci zabierają ze sobą.

Wiek: 3+
Czas trwania: 1 godzina

Warsztaty ceramiczne
Warsztaty ceramiczne
Warsztaty cukiernicze
Warsztaty cukiernicze

Warsztaty tkackie

Pracownia TKACZ oferuje dwie formy warsztatu – tkanie makatki na krośnie oraz wyplatanie makramy z bawełnianego sznurka. Z naszą pomocą stworzycie ciekawe dekoracje na ścianę i nie tylko – może to być również wiszący kwietnik lub podkładka pod kubek. Tkanie oraz wyplatanie to techniki wymagające cierpliwości i skupienia, dlatego są świetnym sposobem na stres.

Wiek: 7+
Czas trwania: 1,5-2 godziny

Warsztaty rzeźbiarskie

Udział w warsztatach to świetna okazja, by poznać tajniki rzeźbiarstwa i spróbować swoich sił w pracy z dłutem pod okiem doświadczonego rzeźbiarza – Krzysztofa Grodzickiego. Program warsztatów zakłada pracę na plastrze drewna w celu stworzenia własnej płaskorzeźby. Tutaj nikt nie narzuca pomysłu, każdy może zrealizować swoją własną wizję. Prowadzący przybliży odpowiednią technikę, będąc do dyspozycji na każdym etapie pracy.

Wiek: 8+
Czas trwania: 1,5 – 2 godziny 

Warsztaty tkackie
"Warsztaty
Warsztaty rzeźba
Warsztaty rzeźba

Warsztaty dziennikarsko-telewizyjne

Poznaj pracę w telewizji! Pod okiem prezenterki telewizyjnej oraz operatora kamery zrealizujesz ćwiczenia z użyciem profesjonalnego sprzętu operatorskiego w Studio Arche TV. Nauczysz się tworzenia różnych form telewizyjnego przekazu. Warsztaty będą pomocą podczas przyszłych występów na scenie, egzaminach ustnych oraz dadzą pewność siebie w dorosłym życiu na polu zawodowym i prywatnym.

Wiek: 7+
Czas trwania: 1,5 godziny

Warsztaty malarskie

Malowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także czynność, która niesie ze sobą wiele korzyści dla rozwoju. Podczas zajęć będziesz tworzyć z użyciem różnych technik oraz narzędzi malarskich i rysunkowych. Warsztaty malarskie to nauka bezpiecznego wyrażania siebie i uczuć poprzez sztukę i możliwość kreatywnego przedstawiania rzeczywistości. Nauczysz się także stosowania perspektywy i światłocienia czy odpowiedniej kompozycji w obrazach.

Wiek: 7+
Czas trwania: 1,5 godziny 

Warsztaty dziennikarsko-telewizyjne
Warsztaty dziennikarsko-telewizyjne
Warsztaty malarskie
Warsztaty malarskie

 

Jeśli zainteresowała Cię oferta Naszych warsztatów skontaktuj się z wybranym oddziałem Fundacji, by uzyskać informację o dostępnych terminach warsztatów!

Koszt jednorazowego udziału w dowolnych warsztatach to:

60 zł/osobę w przypadku dzieci

70 zł/osobę w przypadku dorosłych

Zaoszczędź nawet 50% kupując karnet na warsztaty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl